پشتیبانی پروژه ها

مقدمه (پشتیبانی پروژه ها)

یکی از مراحل مهم در دیدگاه مهندسی نرم افزار، پشتیبانی پروژه های انجام شده می باشد. در پشتیبانی یک پروژه ی نرم افزاری مهمترین اصل داشتن تخصص نسبت به هسته ی اصلی آن نرم افزار می باشد اما اصول دیگری نیز وجود دارد که می بایست به آنها توجه نمود. برای مثال با استفاده از تحقیقات جانبی در مجموعه کاربران سیستم می توان روند کاربرد پذیری پروژه را بین عموم کاربران تشخیص داد و یا با تخصص آکادمیک نسبت به بستر توسعه (سیستم عامل و یا...) می توان درک بهتری از مشکلات فنی نرم افزار داشت.

اطلاعات پشتیبانی

با در نظر گرفتن مطالب درج شده و همچنین آشنایی با اصول فرآیندها می توان یک پروژه سیستمی را به شکل قابل قبولی پشتیبانی کرد. از همین رو لازم به ذکر است تمامی توانمندی های فنی که در سایت موجود است قابل پشتیبانی شدن می باشد که شما می توانید برای آگاهی از شرایط و چگونگی تعهدات پیمانکار و کارفرما به بخش قوانین و ضوابط ثبت سفارش مراجعه کنید. همچنین لطفا برای کسب اطلاعات تکمیلی در این مورد به بخش اطلاعات تماس مراجعه کنید.

ویژگی های پشتیبانی توسط من

با توجه به سطح و نوع پشتیبانی پروژه، هر یک از ویژگی های ذکر شده قابل تغییر است اما بطور پیش فرض پشتیبانی یک پروژه نرم افزاری توسط من دارای ویژگی های زیر می باشد. لازم به ذکر است ویژگی های ذکر شده شامل عموم سیستم های نرم افزاری مانند: وب سایت ها، نرم افزارهای کاربردی، نرم افزارهای چند رسانه ای و یا... می شود.

رفع مشکلات احتمالی چرخه حیات سیستم
حفظ و ارتقاع امنیت سیستم
پشتیبانی سرور میزبان در پروژه های وابسته به وب
گزارش خطاهای احتمالی سیستم
مشاوره و پاسخگویی به سوالات و مشکلات احتمالی
نگهداری از سورس پروژه برای حفظ بستر توسعه یا بروز رسانی
تهیه نسخه های پشتیبان از محتوای پروژه
ارائه آمار تحلیلی بازدید و کارکرد مجموعه

برای درخواست پشتیبانی می توانید به بخش ثبت سفارش آنلاین مراجعه کنید و سفارش خود را در سیستم ثبت کنید. همچنین برای اطلاع از هزینه پشتیبانی پروژه خود، می توانید به بخش محاسبه قیمت مراجعه کنید.