برنامه نویسی وب

معرفی متدهای قابل استفاده

تمامی نرم افزارها و وب سایت هایی که توسط ما برنامه نویسی می شوند، در ابتدا با در نظر گرفتن موضوع و هدف پروژه مورد نظر، تجزیه و تحلیل می شوند و سپس با هسته تکنولوژی مایکروسافت دات نت (Microsoft.NET) تحت چارچوب ASP.NET و بسته به تحلیل انجام شده با بهره گیری از معماری MVC، تکنولوژی Ajax و پایگاه داده Microsoft SQL Server پیاده سازی می شوند.
dotNET

مراحل توسعه نرم افزار

مراحل توسعه نرم افزار توسط من بر اساس: تجزیه و تحلیل سیستم ها، طراحی الگوریتم سیستم، برنامه نویسی، برطرف کردن خطاهای احتمالی و پیاده سازی صورت می گیرد. در تمامی مراحل موجود، اصول مدل ها و فرآیندهای مهندسی نرم افزار لحاظ می گردد و سعی می شود تا در مجموعه ای منظم و به هم پیوسته روند توسعه به درستی انجام شود تا موضوع و هدف سیستم به درستی اعمال شود. با در نظر گرفتن چنین مواردی مهمترین اصل برای من در توسعه چنین پروژه هایی، پیاده سازی موضوع اصلی سیستم به شکلی صحیح، همراه با نرم افزاری ساده و کاربردی تحت محیط های اجرایی گوناگون است.

مهندسی نرم افزار

یکی از اصول مهم در مهندسی نرم افزار روند آنالیز مجموعه برای کم کردن نیازمندی ها و کاهش هزینه های سیستم می باشد. از همین رو در روند توسعه نرم افزار می بایست علاوه بر ساده سازی مراحل تولید به کاهش هزینه های جانبی سیستم نیز توجه کرد و از پیچیده کردن مراحل گوناگون توسعه اجتناب کرد. رسیدن به راه حل های ساده و کاربردی برای حل سوال های گوناگون در مسیر طراحی پروژه کار ساده ای نیست و بی شک دانش، تجربه و مهارت های مناسبی را طلب می کند. این اصول در محیط وب به دلایل گوناگون نمود پیچیده تری را به خود می گیرد زیرا می بایست روند توسعه پروژه با در نظر گرفتن رابط کاربری، منابع سیستم و شرایط وب فارسی صورت گیرد.

تجربه های اجرایی

تا به امروز در بسیاری از پروژه های تیمی و غیر تیمی در زمینه برنامه نویسی سمت سرور فعالیت داشته ام که برخی از چنین فعالیت هایی را می توانید در بخش نمونه پروژه ها مشاهده کنید. فعالیت تخصصی من در زمینه برنامه نویسی سمت وب می باشد اما به دلیل بهره گیری از زبان برنامه نویسی #C توانایی پیاده سازی پروژه های ویندوز فرمی (نرم افزارهایی تحت سیستم عامل ویندوز) را نیز دارا هستم.

شروع فعالیت های حرفه ای من در زمینه طراحی و توسعه نرم افزار مربوط می شود به اواخر سال ۱۳۸۵و از آن تاریخ تا به امروز با علاقه ای که نسبت به فعالیت در این رشته داشته ام سعی کرده ام تا با افزایش قدرت علمی و تجربی و همراه سازی فرآیندهای مهندسی نرم افزار، در قالبی حرفه ای تر گام بردارم. اکنون با انجام پروژه های کاری گوناگون با موضوعات مختلف، آمادگی این را دارم تا طراحی و برنامه نویسی پروژه های مشتریان را به عهده گیرم.